Nemáte stránky se zabezpečením https? Google vyslal poslední varování i k vám

15. 5. 2018
Jan Hromek
Copywriter
6 min

Tlak Google na provozovatele webů, aby přešli na protokol https, přešel do poslední fáze. Všechny weby, které protokol https nepoužívají, označí od července prohlížeč Google Chrome ve verzi 68 jako nezabezpečené.

Dosud takové stránky označuje neutrální ikonou s vykřičníkem, nyní k ní přibude extra varování upozorňující na to, že použití takové stránky není bezpečné.

 

Varovaní u https a u nezabezpečené stránky

 

Na https je 81 % z top 100 stránek používá https

Co to pro vás znamená? Pokud přejdete včas na https, stále budete mít náskok nad částí své konkurence. Ta třeba bude https řešit, až návštěvníci zjistí, že se pohybují v nezabezpečeném prostředí. A budou hledat a nakupovat jinde. Pokud na https vaše online služby budou, tak třeba nakoupí u vás. K zahození není ani fakt, že je https certifikace jedním z hodnotících kritérií Google při řazení výsledků vyhledávání.

Co to je https?

Jednoduše řečeno, https je protokol (přenos informací a dat), který umožňuje zabezpečenou komunikaci mezi prohlížečem a webovým serverem. Pokud třeba někam píšete heslo nebo zadáváte číslo platební karty (třeba na nějakém internetovém obchodě), protokol https zajistí důvěrnost přenosu takových dat. Ma rozdíl od staršího protokolu http je tedy protokol https bezpečný a důvěryhodný.

Běžným protokolem, který se pro zabezpečenou komunikaci používá, je SSL - Secure Sockets Layer (či novější TLS).

Co mám dělat, když web s https nemám?

Máte nejvyšší čas si certifikát pořídit a na https přejít.

Napište nám, pomůžeme vám platný a důvěryhodný certifikát získat a implementovat. Poradíme vám také, co vše nesmíte při přechodu z http na https opomenout.

 

Jan Hromek

Nemáte čas brouzdat internetem?