Odlište se na Zboží.cz

23. 11. 2012
4 min

Blíží se Vánoce a tým vývojářů Zboží.cz si pro internetové obchodníky připravil menší dárek. Pro mnoho e-shopů nyní přidává klíčové rozšíření, s kterým se mohou odlišit od konkurence a bojovat o zákazníky jinak než cenou.

Řeč je o nově přidaném nepovinném parametru , který dokáže zobrazit informace o dopravě zdarma, dárku k objednávce apod. (kompletní seznam možných zobrazení naleznete v tabulce níže). Ke každé položce máte možnost přidat pouze 1 hodnotu, tedy pokud obchodník nabízí dopravu zdarma a zároveň k výrobku rozdává příslušenství, musí se rozhodnout, co je pro něj prioritní.

A proč se jedná o klíčové rozšíření? Bojovat s cenou není pro obchodníky dlouhodobě výhodné, vede k nižším maržím, které obchodníkům neumožňují investovat do reklamy a růst. Jedná se o jakýsi začarovaný kruh – nízké ceny jim neumožní zvětšovat své podnikání a oslovovat nové klienty. S parametrem má nyní obchodník možnost bojovat doplňkovými službami – rozšířenou zárukou, dopravou zdarma apod. Právě doprava zdarma může přilákat obchodníkům značné množství nerozhodnutých zákazníků.

Text parametru zobrazující se u položky:

extraMessage_userweb.png

Možnosti nastavení parametru

Hodnota EXTRA_MESSAGE Text zobrazovaný na Zboží.cz
extended_warranty Prodloužená záruka
free_accessories Příslušenství zdarma
free_case Pouzdro zdarma
free_delivery Doprava zdarma
free_gift Dárek zdarma

Máte zájem o rozšíření, potřebujete se na něco zeptat? Kontaktujte nás na seo@itstudio.cz .

Nemáte čas brouzdat internetem?