Je váš web dohledatelný i na mobilních zařízeních?

28. 4. 2015
4 min

Jistě jste zaznamenali poslední zásadní změnu, kterou v minulých dnech zavedl vyhledávač Google – upřednostnění webů, přizpůsobených pro zobrazení na mobilních zařízeních. Kolem tohoto opatření panuje stále mezi velkou skupinou uživatelů a provozovatelů webů jeden mýtus. Web, který není optimalizovaný pro mobilní zařízení, se stane ve vyhledávači Google.

Uvedené opatření Googlu je platné pouze pokud uživatel vyhledává požadovanou frázi na mobilním zařízení. Pokud pracuje na desktopu, nový algoritmus nebude mít na výsledky vyhledávání žádný vliv.

Opravdu potřebujete mobilní webové stránky?

Chcete držet krok a uvažujete o přizpůsobení vašeho webu mobilním telefonům a tabletům? Dřív, než podniknete jakýkoli krok, doporučujeme otevření Google Analytics. Zjistíte, kolik vašich uživatelů navštěvuje web ze smartphonů a zda jsou pro vás vůbec relevantní.

Pokud dospějete k názoru, že tento segment uživatelů je pro vás důležitý máte dvě možnosti, jak pokračovat.

  1. Vytvořit mobilní verzi vašich internetových stránek (zastaralé řešení).
  2. Implementovat tzn. responzivní design, který je v současnosti z hlediska UX designu nejvhodnějším řešením.

Responzivní design – elegantní řešení

Co vlastně implementace responzivního designu znamená. Jedná se, zjednodušeně řečeno, o tvorbu flexibilní struktury webu. Jednotlivé prvky internetových stránek jsou uspořádány dle zařízení, které váš zákazník aktuálně používá.

Technické řešení spočívá v definování takzvaných breakpointů – hraničních velikostí displaye. Jednotlivým intervalům rozlišení je přiřazen jeden styl uspořádání elementů webu.

Webget – platforma (nejen) pro mobilní weby

Dospěli jste k závěru, že je pro váš web responzivní design přínosný? Systém Webget responzivní design umožňuje a podporuje. V počáteční fázi přípravy internetových stránek získáte 4 verze wireframů:

  • Zobrazení na desktopu
  • Zobrazení na tabletu
  • Zobrazení na chytrém telefonu na výšku
  • Zobrazení na chytrém telefonu na šířku

Po schválení základního rozložení prvků získáte od designéra rovněž 4 grafické návrhy s layoutem webu. Následuje implementace a ostré spuštění.

 

Máte zájem o responzivní webové stránky? Napište či zavolejte nám a společně vymyslíme řešení přesně podle vašich potřeb.

Nemáte čas brouzdat internetem?