Jak vložit video na stránky

22. 10. 2014
4 min

Vzrůstající popularita i efektivita videí nutí podnikatele k jejich využití v obsahovém marketingu. Jednou z možností je i videonávod umístěný na vlastní stránky. S tímto nápadem nám vyvstává otázka: "Jak umístit video na vlastní stránky?" Metod existuje více, ale pokusíme se osvětlit dvě, které považujeme za nejefektivnější. 

Jednou z nich je využití kanálu Yutube.com a druhou portál Vimeo.com. Sic se jedná o externí systémy a mnozí mohou namítat, že vytváří obsah jinde, z širšího hlediska je potenciál šíření videí daleko větší. Přesně tak. Videa mají díky sledovanosti a návštěvnosti portálů šanci dostat se mezi lidi a vytvořit Vám zdarma kvalitní marketingový kanál. V případě, že vytvoříte video, které bude mít virální efekt, oslovíte i statisíce potenciálních klientů. Není to nereálné a už i praxe ukázala, že to jde i bez investic do propagace videa.

Vložení videa přes Youtube.com

Nahrání videa na youtube.com je záležitostí několika jednoduchých kroků a pár minut. Jakmile video nahrajete s zobrazíte, objeví se pod ním možnost sdílení a zobrazení kódu, který můžete vložit do stránek. Youtube vám navíc ukáže jak bude náhled videa po vložení do stránek vypadat.
Sdílení videa na youtube.com
 

Youtube nebo Vimeo?

Nevýhody využití samozřejmě existují a jsou vcelku relevatní. Reklama. Youtube i Vimeo vkládá videa před začátek a bannery do samotného videa, což může odradit od samotného sledování, ale omezení i možnosti přeskočení videa jsou oproti jiným portálům ještě velké. Navíc máte možnost si nastavit zobrazení reklam u nahraných videí. Na portálu Vimeo se s reklamou setkáte spíše zřídka, ale dosah videa nebude tak velký jako na Youtube. Je na vaší strategii a cíli videa, jakou variantu zvolíte.
 

Zapomenutý kanál

Videoreklama je jeden velký opomíjený marketingový kanál. Lidé jsou strašeni nákladnou tvorbou videí, ale už v minulosti se několikrát ukázalo, že virality lze dosáhnout i amatérsky natočeným videem na smartphone. Někdy jsou dokonce domácí videa mnohem lepší než drahé spoty natočené "profi agenturou". Nebojte se videoobsahu. Nečekejte až s tím začne vaše konkurence. Začít včera bylo pozdě!
Nemáte čas brouzdat internetem?