Jak optimalizovat zboží pro zbožové vyhledávače? Heureka.cz

19. 5. 2013
5 min

V minulém dílu jsme si ukázali, jak optimalizovat produkty pro Zboží.cz. Dnes nás čeká optimalizace pro Heureka.cz, která dokáže vygenerovat velmi zajímavý počet objednávek. Ukážeme si, jak opravit blokované produkty a kategorie a jak zvýšit tržby z tohoto zdroje.

 

Jak optimalizovat produkty pro Heureka.cz

Pro optimalizaci položek na srovnávači Heureka.cz budete potřeboval aktivovaný tarif v PPC režimu a certifikát Ověřeno zákazníky, díky kterému můžete nastavovat cenu za proklik v libovolné výši. Právě nastavením dostatečné vysoké ceny prokliku můžete ovlivňovat pořadí vašich položek ve výsledcích na stránce srovnávače. Pamatujte, že první tři pozice přináší většinu návštěv a tedy i objednávek, a to s minimálními náklady oproti jiným formám přímé propagace.

Cenu prokliku můžete nastavovat pro jednotlivá oddělení Heureka.cz či zvolené produkty přímo v administraci Heureka.cz (http://sluzby.heureka.cz/obchody/nastaveni-cen-prokliku/), případně si můžete nechat doprogramovat rozšíření, které umožní nastavovaní cen prokliku přímo v administraci EasyShopu.

Heureka.cz e-shopům nabízí možnost zobrazení přehledu zboží, které není zařazeno v kategoriích http://sluzby.heureka.cz/obchody/prehled-sparovanosti/ a které je přístupné pouze z vyhledávání. Mezi nejčastější problémy, které může majitel e-shopu jednoduše odstranit, patří nesprávné pojmenování zboží (Nespárované produkty* Nepřesný či nezařaditelný název produktu) případně chybné zařazení do kategorie (Nespárované produkty* Nepřesný či nezařaditelný název kategorie). V následujících odstavcích si ukážeme, jak tento problém odstranit.

Pokud chcete optimalizovat nějakou položku, otevřete si daný produkt, v našem případě Mobilní telefon Samsung i8190 Galaxy S III mini. Na Heureka.cz je tato položka zařazena zde: http://mobilni-telefony.heureka.cz/samsung-i8190-galaxy-s-iii-mini/.

heureka-shluk.bmpUkázka shluku na Heureka.cz a pojmenování produktu

Prvně se podívejte, jak je zboží na Heureka.cz pojmenováno (Samsung i8190 Galaxy S III mini). Tento název zkopírujte a vložte v administraci e-shopu do pole Oficiální název položky (Heureka). Pokud máte k produktu nějaký bonus, dárek, dopravu zdarma (aktuální specifikace už dopravu zdarma zařazuje mezi nepovolená rozšíření), můžete použít Doplňující název položky (Heureka), do kterého byste vložili Samsung i8190 Galaxy S III mini + doprava zdarma. Tímto postupem si zajistíte napárování položek v e-shopu.

Shrnutí příkladu:

Oficiální název položky (Heureka): Samsung i8190 Galaxy S III mini

Doplňující název položky (Heureka): Samsung i8190 Galaxy S III mini + doprava zdarma

heureka-vyplneni.jpgUkázka vyplnění v administraci e-shopu

Pokud chcete opravit Zablokované kategorie na Heureka.cz, otevřete si v administraci e-shopu Opravu oddělení. Zvolte oddělení, se kterým máte problémy (ukázkově Mobilní telefony), najděte k tomu odpovídající sekci na Heureka.cz http://mobilni-telefony.heureka.cz/. Z této sekce si vyčtete cestu kategorie (Elektronika » Mobily, GPS » Mobilní telefony).

Tuto cestu následně vložte ve formátu Elektronika | Mobily, GPS | Mobilní telefony (nahradili jsme znak » znakem | ) do pole Oddělení dle portálu Heureka v administraci vašeho internetového obchodu.

Shrnutí příkladu:

Oddělení dle portálu Heureka: Elektronika | Mobily, GPS | Mobilní telefony

heureka-kategorie.jpgUkázka vyplnění v administraci e-shopu

O dalších minoritních vyhledávačích si můžete přečíst v samostatném článku, přečtěte si také informace o změnách v Google Nákupy.

Chybí vám rozlišení potřebná k optimalizaci, potřebujete nastavit pokročilejší optimalizaci pro zbožové vyhledávače či poradit s něčím jiným? Kontaktujte nás!

Nemáte čas brouzdat internetem?