Jak se nezbláznit z expedice v sezóně a ještě při tom ušetřit

26. 11. 2018
Martin Kuchovský
Vedoucí marketingu, SEO specialista
7 min

Aktuální nákupní horečky spojené s Black Friday a Vánocemi jsou tvrdým testem logistiky každého e-shopu. Zákazníci chrlí objednávky jako na běžícím páse a jejich očekávání jsou vysoká. Není se čemu divit. Velcí hráči na trhu nastavili štědré doručovací podmínky, většinu zboží dostanete nejpozději do druhého dne. Jak to dělají, říkáte si? Klíčem je zefektivnění expedice pomocí automatizace. Automatizací zásilek ušetříte drahocenný čas a peníze, které můžete využít k propagaci či investici do podnikání. Navíc se s rychlým doručováním dostanete blíže k úrovni doručovacích podmínek špiček na trhu. 

„Klíčem je zefektivnění expedice pomocí automatizace.“

V dnešní době není automatizace podnikových procesů nedosažitelný luxus. Je to nutnost. Právě expedice zásilek je oblastí, na které lze skvělých výsledků dosáhnout s minimem nákladů. 

Jak se řeší expedice složitě a draze

Většina menších či středních e-shopů dle našich zkušeností vybavuje odchozí objednávky složitým a zdlouhavým způsobem:

 1. Vyexportují si objednávky z administrace e-shopu.
 2. Přihlásí se do interního systému dopravce.
 3. Do systému naimportují své objednávky.
 4. Manuálně zkontrolují chyby.
 5. Vytisknou štítky s adresami a přilepí je na zásilky.
 6. Zadají podání zásilek k přepravci.
 7. Doufají, že nikdo neudělal chybu.

V závislosti na množství zásilek a dopravců se může jednat o práci na několik hodin (u větších e-shopů na míru i pro několik lidí). Tato metoda však není jen pomalá. Díky své složitosti je i náchylná na chybovost. Obojí je snadno řešitelné díky pomocníkovi jménem Balíkobot. Ten propojí EasyShop s interními systémy dopravců. Většina z bodů uvedených výše se tak zcela odpadá.

Jak funguje částečně automatizovaná expedice

S Balíkobotem se již nemusíte prokousávat několika systémy. Vše včetně získání kódů pro sledování zásilek (Track&Trace) vyřešíte zevnitř aplikace EasyShopu.

 1. Přímo z EasyShopu stáhnete automaticky zvalidované štítky na zásilky.
 2. Přímo v EasyShopu objednáte svoz a vygenerujete svozový arch pro přepravce.

Práce vám tak půjde opravdu od ruky. Díky automatické validaci vstupních dat se navíc nemusíte bát vyřazení některé zásilky z přepravy. Jednu na 100 % validní zásilku tak vybavíte i během pár vteřin, přesvědčte se sami:

Výsledky mluví za vše

Naši klienti mají s Balíkobotem dlouhodobě skvělé zkušenosti. Nejčastější úspory plynoucí z automatického řešení expedice jsou:

 1. Snížení chybovosti při expedici zásilek na 0 %. Díky automatické validaci nikdy nepošlete dopravci nesmyslnou adresu.
 2. Zrychlení procesu expedice o 1 den. Dosažení doručení: „zítra u vás.“ Nutnost používat systémy dopravců je pryč. Expedici domluvíte rychle na pár kliknutí.
 3. Snížení nákladů na pracovníky expedice o 30-60 %. Díky časovým úsporám ušetříte náklady na mzdy.

I vy můžete automatizací zefektivnit odesílání zásilek

Pokud to s podnikáním na internetu myslíte vážně, vždy se dostanete do bodu, kdy se problémy s vybavením zásilek stanou omezením vašeho růstu. Uživatelé Balíkobota udávají návratnost investice do 1 až 4 měsíců od implementace do systému e-shopu. Nemá tak smysl na nic čekat. Čím dříve začnete, tím větší celkový užitek vám Balíkobot přinese. Pokud vás ani jistota návratnosti investice nepřesvědčila o přínosech automatizace v expedici, podívejte se na https://www.balikobot.cz, jsou zde skvělé případové studie, návody a více informací o technické řešení Balíkobota.

Začněte expedovat efektivněji. Napište na info@itstudio.cz a zajistěte si rychlé odbavování zásilek s Balíkobotem přímo v aplikaci EasyShop.

Nemáte čas brouzdat internetem?