Profesionální prověření právních úskalí provozování e-shopu

27. 9. 2013
4 min

Léta zajišťujeme našim zákazníkům podporu v oblasti prezentace na internetu, elektronického obchodování a marketingu. Nyní našim zákazníkům přinášíme další užitečnou službu.

Naše společnost navázala spolupráci s odborníkem s 12 lety praxe u České obchodní inspekce (ČOI), kde se posledních sedm let věnoval problematice internetových obchodů. Díky této spolupráci Vám umíme zajistit právní pomoc související s provozem e-shopu, poradenství, školení, sestavení obchodních podmínek, ale i další služby.

Našim klientům tedy můžeme jednorázově zajistit:

  • právní analýzu textu obchodních a záručních podmínek e-shopů
  • označení chybných částí obchodních a záručních podmínek a doporučení k úpravám
  • úpravu textů do souladu s platnými právními předpisy
  • doporučení na co si dát pozor s ohledem na sortiment výrobků

 

Pro ty, kteří se o problematice chtějí dozvědět více nabízíme:

  • školení v oblasti právní problematiky, zahrnující různá úskalí a možnosti, jak se vyhnout problémům se zákazníky při prodeji přes internet, vyřizování reklamací, současné právní předpisy vztahující se k e-shopům včetně chystaných změn občanského zákoníku
  • individuální poradenství pro e-shopy ohledně právní problematiky

 

Proč službu využít?

Dle dostupných statistik ČOI byla u 80% kontrolovaných e-shopů shledána závada především v obchodních a záručních podmínkách, přičemž ČOI bez pardonu uděluje nespočet sankcí. Na trhu sice existují právní poradci, kteří zmíněné služby provádí, ale z vlastní zkušenosti víme, že ne vždy se jejich názor ztotožní s názorem dozorového orgánu. Využití služby odborného garanta nabízí maximální jistotu, že klient, který si nechá stránky odsouhlasit, nebude platit zbytečné pokuty.

Obecně je zřejmé, že e-shopy obchodní podmínky kopírují jeden od druhého a to včetně chyb, vymýšlejí si různé pasáže, zapomínají na povinné údaje a pak na to zbytečně doplácí při kontrolách ČOI.

Ukázka doporučení ke shlédnutí zde.

Máte zájem o bližší informace? Kontaktujte nás .

 

comments powered by Disqus

Nemáte čas brouzdat internetem?