Aktualizace protokolu TLS a přechod na PHP7 vám web výrazně zmodernizuje

13. 11. 2018
4 min

Podle dlouhodobých statistik na e-shopech stále roste obliba platby kartou online. Je prostě jednoduchá, rychlá, a i přes prvotní nedůvěru je bezpečná. Platby kartou totiž zabezpečuje mimo jiné protokol TLS. Ten šifruje komunikaci, brání odposlouchávání a ověřuje důvěryhodnost komunikace mezi dvěma stranami. Jeho využití na webu je samozřejmě daleko širší, než zabezpečení průběhu platby.

V rámci absolutní spolehlivosti se protokol TLS stále vyvíjí. Starší verze protokolu přestávají být aktuální, proto se od jejich používání pomalu upouští a nahrazuje je nejnovější verze. Staré TLS už přestala podporovat platební brána GoPay, do konce roku skončí i podpora brány ComGate a v roce 2020 přestanou weby se zastaralým zabezpečením podporovat všechny známé prohlížeče. V praxi to znamená, že vás prohlížeč s webem nespojí a stránky prostě nepojedou.

Jak to vyřešit? Pro naše klienty máme připraveno nové serverové řešení, které zahrnuje přechod na moderní a poslední stabilní verzi PHP 7. Ta už plně spolupracuje s nejaktuálnější verzí protokolu TLS a dá se předpokládat, že je pro aktualizace připravená i do budoucnosti (aktuálně končící verze TLS je platná už 20 let).

Protože se jedná o výrazný zásah do každé jednotlivé aplikace a nejde ho udělat hromadně, stojí  takové řešení peníze. Je ale nevyhnutelné a celý e-shop posune výrazně dopředu. Kromě spolehlivého zabezpečení se aktualizuje řada funkcí, což zásadně zjednoduší některé procesy, zmodernizuje komunikaci s databázemi a výrazně zrychlí celý web. S PHP 7 bude e-shop stabilnější a sníží se tak riziko chyb. Přechod na nové PHP zaručeně poznáte při první práci s webem.

Co vám modernizace zajistí:

  • podpora platebních brán jako GoPay nebo ComGate,
  • podpora všech známých prohlížečů i po roce 2020,
  • stabilnější a rychlejší web,
  • prostředí připravené pro budoucí aktualizace.

Nutná úprava se vás netýká, pokud už váš e-shop funguje na PHP 7, případně pokud využíváte EasyShop 4. Jestli si nejste jistí, zda budete úpravy řešit, ozvěte se nám a vše potřebné s vámi probereme. Zavolejte na číslo 541 243 658 nebo piště na mail info@itstudio.cz.

 

Nemáte čas brouzdat internetem?