Mějte news feed na Facebooku ve svých rukou!

23. 7. 2015
5 min

Doba, kdy jste nemohli ovlivnit, co vás hnedka po ránu „trkne“ na vaší Facebookové zdi do očí nebo s jakými příspěvky se setkáte během dne, je pryč! Jinými slovy, news feed můžete mít z větší části ve své moci. Facebook před čtrnácti dny oznámil uvedení možnosti zvané See First / Vidět na prvním místě, kdy si budete moci vybírat příspěvky, které chcete vídat jako první. Volby příspěvků si můžete nastavit přes políčko Předvolby kanálu vybraných příspěvků, která se nyní nově objevila v administračním rozhraní.
 

Facebook a Předvolby kanálu vybraných příspěvků


Sledujte jen příspěvky, které vás zajímají

Pokud vás tedy nebaví sledovat příspěvky od toho či onoho přítele nebo stránky, jednoduše si změňte nastavení příspěvků a problém je vyřešen. V přehledném seznamu snadno zaškrtnete, koho chcete sledovat a na koho raději zapomenout. Jestli vás trápí skutečnost, že jste v minulosti již někoho zavrhli a dotyčný se v komunikaci na Faceboouk natolik zlepšil, že byste chtěli vrátit tuto akci zpět, máte možnost. Zvolením navrácení přátel do vašeho news feedu vše napravíte.

Po vyčerpání vašich oblíbených zdrojů se samozřejmě budou zobrazovat i ty méně oblíbené, u kterých jste preferenci nezaškrtli. Algoritmus Facebooku zcela neztratí svou moc nad obsahem, stále se bude „montovat“ do dění na sociální síti. Jen jeho moc už nebude natolik markantní jako doposud.

Facebook a preferované příspěvky

Nové stránky nebudou již v news feedu znevýhodněné

Facebook vám sice umožní sledovat příspěvky, které vás zajímají nejvíce, ale kapacita této možnosti je omezena. Novinka See First přináší možnost sledovat zcela nové stránky, které jste zatím ve svém news feedu nezahlédli. Facebook vám je navrhne na základě podobností stránek, které jste si již oblíbili, jsou obecně na Facebooku oblíbené nebo odebíráte jejich obsah. Facebook s touto funkcí přichází až po několika měsících testování. Vše tedy nasvědčuje tomu, že je koncept dobře promyšlený.

Chcete být "See First"? Tvořte kvalitní a zajímavý obsah!

See First zejména ocení facebookové stránky značek, jejichž příspěvky algoritmus Facebooku zakopával hluboko do země nebo upozadil před příspěvky konkurentů. Mohli jste dané příspěvky zasponzorovat a tím své znevýhodnění trochu obejít. Nicméně nová funkce vám nabízí spořivější variantu. Tvořte kvalitní a zajímavý obsah! Jedině tak si uživatelé vaši stránku oblíbí a s největší pravděpodobností ji i vloží mezi preferované příspěvky v news feedu. Nejspíš nyní nastane mezi správci stránek pěkný kolotoč "v předhánění se" – každý chce přimět fanoušky, aby viděli jejich příspěvky jako první po přihlášení.

Vyzkoušejte See First i na mobilních zařízeních

Novou funkci See First podporují i mobilní zařízení typu iOS. Volbu naleznete stejně jako na desktopu pod nastavením Předvolby kanálu vybraných příspěvků pod záložkou Více.

Buďte s námi ve spojení

Pokud se vám tento článek líbil a chtěli byste od nás číst další zajímavé články a příspěvky, můžete službu See First aplikovat na vlastní kůži. Přidejte si IT STUDIO mezi preferované stránky na Facebooku a ovlivněte podobu vašeho news feedu. Nic vám tak neuteče a rozhodnutí, který příspěvek si přečtete, bude zcela ve vaší režii - nikoliv v režii záludného algoritmu Facebooku. Nebo můžete jednoduše zaškrtnout políčko Dostávat upozornění a také s námi zůstanete ve spojení. Pro nás to bude velká pocta a závazek k tvorbě kvalitního obsahu. Děkujeme!
 

IT STUDIO na Facebooku

 
Zdroj: http://www.digitaltrends.com/social-media/how-to-specify-who-you-see-first-in-your-facebook-feed/

Nemáte čas brouzdat internetem?