Barcamp ve Zlíně 2015

17. 2. 2015
4 min

S kolegy jsme se vydali na Barcamp ve Zlíně a hned v úvodu jsme měli vybraného favorita – přednášku Jana Řezáče, stejně vybralo ale i spoustu dalších a kvůli přeplněnému sálu a kyslíkovému deficitu jsme se rozhodli pustit si ji raději doma ze záznamu.

Absolvovali jsme příjemný workshop Jany Staré, v jehož názvu se tajemně ukrývalo 12 věcí, které když uděláš ještě dnes, budeš lepším copywriterem/designérem/člověkem už zítra. A protože být lepší samozřejmě chceme, vzali jsme si dle Janiných slov k srdci 3 věci, na kterých budeme pracovat, abychom se lepšími stali co nejdřív. Jana se věnuje osobnímu rozvoji a její workshop můžeme rozhodně doporučit – nešlo o suché povídání, ale o podněty místy okořeněné zážitky na vlastní kůži.

Přednáška o Videomappingu představovala výborné zpestření pragmaticky, obchodně a pracovně orientovaného programu. Václav Ondroušek z uměleckého sdružení Moire prezentoval nejnovější trendy v oblasti promítání obrazu na objekty. Venkovní fasády budov již nepředstavují jedinou plochu realizace videomappingu. Stejně tak předem připravené animace nahrazují interaktivní projekce, kde se divák přímo v reálném čase zapojuje do tvorby vizuálu a zvuku.

 

 

Na přednášce Jana Kalianka jsme si poslechli tipy na vylepšení e-shopů, jejichž majitelé seděli v publiku. Šlo spíše o menší e-shopaře, ale i těm dokázal Jan poradit konkrétní kroky pro zlepšení UX na jejich webech, případně jim poradil, co všechno by měli zkusit testovat. Za nás opět palec nahoru.

Nenechali jsme si ujít ani přednášku Tomáše Čupra -  zakladatele Slevomatu, DámeJídlo.cz, Rohlík.cz - který ve 45 minutách definoval své Základní pilíře úspěšné firmy. Za základ úspěchu považuje schopnost řízení zaměstnanců spočívající na micromanagementu, metodě neustálého dotazování ( metoda 5 proč ) a důkladné práci s daty.

Jediné, co nás mrzí, je to, že jsme si nechali ujít afterparty. Dle vyjádření účastníků to byl více než vydařený večer. Děkujeme pořadatelům za příjemně strávený sobotní den, skvěle zvládnutou organizaci, výběr stylových prostor industriálního Baťova institutu a pohodovou atmosféru. Letošní Baťovský Barcamp překonal vysoce nastavenou laťku minulých ročníků.

Pokud se bude konat Barcamp i příští rok, rádi do Zlína opět zajedeme. Mezitím si budeme krátit čas na dalších Barcampech:

  • 28. března 2015 - Vědeckotechnický park Plzeň
  • ?? květen 2015 - Brno
  • ?? říjen 2015 - Hradec Králové
  • ?? listopad 2015 - Ostrava

 

Nemáte čas brouzdat internetem?