Připravujete se na EET? Nechte řešení na nás

9. 2. 2017
4 min

Zbývá necelý měsíc do 1. března, kdy obchodníci budou povinni připojit své e-shopy k elektronické evidenci tržeb. Přestože se čas rychle krátí, není dostupných mnoho informací, jak si s evidencí poradit, a tak trochu vzniká panika. To ovšem neplatí pro zákazníky EasyShopu, kde celé řešení bereme do rukou my.

Po nekonečných dohadech a návrzích je snad už definitivně jasné, že elektronická evidence tržeb se týká všech e-shopů, které nabízí platbu kartou a v hotovosti na prodejně (kde je potřeba mít elektronickou pokladnu). Dlouho se také řešilo, kdy je nutné platbu evidovat – jestli v okamžiku přijetí objednávky, anebo až ve chvíli, kdy dojde k potvrzení platby za objednávku.

Díky nové metodice Generálního finančního ředitelství je možné vyřešit EET tou praktičtější variantou, tedy tak, že informace o provedené transakci přes platební bránu budeme odesílat až ve chvíli, kdy budeme skutečně vědět, že platba byla provedena.

V praxi to bude vypadat takto:

  • Zákazník dokončí objednávku v e-shopu a je přesměrován na platební bránu
  • Vyplní údaje o kartě a odešle platbu
  • Platební brána platbu přijímá
  • E-shop se ptá platební brány, jestli byla transakce skutečně provedena
  • Platební brána odpovídá, že ano
  • E-shop posílá na Finanční správu dotaz na FIK

Zdroj: Finanční správa.cz

Účtenka obsahující FIK může být zákazníkovi předána později (např. s fakturou při doručení zboží). Důležité je, aby na ministerstvo šla informace o transakci včas (jakmile se e-shop o platbě dozví). Případná storna plateb se budou řešit ručním zadáním záporné hodnoty, není totiž potřeba je z pohledu evidence tržeb párovat s transakcemi odeslanými na finanční správu.

Abychom našim klientům ušetřili co nejvíce práce, pracujeme na automatizaci, která zajistí všechny potřebné kroky pro komunikaci s Finanční správou. Vlastní řešení poskytuje také platební brána ComGate a na vlastním řešení pracuje i GoPay.

Potřebujete k elektronické evidenci tržeb více informací nebo odpovědi na konkrétní otázky? Obraťte se na naše specialisty na čísle 541 243 658 nebo na mailu info@itstudio.cz. Rádi s vámi evidenci probereme.

Nemáte čas brouzdat internetem?